Učitel používá digitální technologie k podpoře a rozvoji spolupráce žáků. Umožňuje žákům používat digitální technologie při skupinové práci i jako prostředku podporujícího komunikaci, spolupráci a společné utváření znalostí.
Nejjednodušším způsobem, jak umožnit studentům spolupracovat je přes školní systém řízené výuky, se kterým jsou studenti i učitelé již seznámeni z distanční výuky.
V rámci spolupráce žáků lze v Teams využít především tyto funkce:
Konverzace v Teams jsou stejné jako na sociálních sítích – příspěvky můžete vytvářet, odpovídat na jiné příspěvky a zmínit @jména lidí, aby dostali upozornění.
Každý soubor se při sdílení přidá do karty soubory v daném kanálu. Všichni uživatelé ve vaší třídě můžou tyto soubory zobrazovat, otevírat a upravovat (lze změnit práva pouze pro čtení). Jde tak produktivně spolupracovat ve Wordu, PowerPointu, Excelu a OneNote.
Co-authoring je moc užitečnou vlastností pro spolupráci – vidíte, kde se druhý člověk v dokumentu nachází a co právě provádí, v reálném čase.
Studenti mohou v reálném čase pracovat i chatovat, stačí otevřít dokument, vybrat Zahájit konverzaci nebo stisknout tlačítko chatu a @ zmínit další studenty, se kterými chtějí spolupracovat. Dokument zůstane otevřený, ale konverzace se bude posouvat. Tímto způsobem mohou současně pracovat na dokumentu a diskutovat.
Spolupracovat mohou studenti také přes One Note poznámkový blok předmětu
Výhodou využívání poznámkového bloku je to, že není omezen šířkou ani délkou, lze zde posouvat položky přetažením, kreslit pomocí zařízení s dotykovou obrazovkou a přidávat multimédia.
V rámci chatu lze jednoduše zmínit jiného uživatele použitím + nebo @ před jménem (bez mezery)
Google Classroom je propojena s Diskem, kde na jednom dokumentu společně může pracovat více uživatelů (studentů). Je zde velmi užitečná funkce, díky které uživatelé mohou vidět, kdo vše dokument používá a kde kdo právě provádí změny.
Bohužel toto nejde přímo v Učebně. Jeden žák = jeden dokument.
Doctopus (doplněk) je silný nástroj, který zvládne – asi doplnit?
Virtuální laboratoře (Virtual Labs)
Virtuální výlety (Virtual Field Trips)
Virtuální realita
Tvorba myšlenkových map
Spolupráce na projektech v rámci eTwinning
Společná tvorba
Videoklipu
Animace
Komiksů
Elektronických nástěnek
Programování her
Programování robotů
Více odkazů na zajímavé weby a aplikace vždy u každého předmětu na stránce Aplikace a programy